VAS, stengods, Stig Lindberg, Gustavsberg Studio.

Heltäckande inpressad rutdekor, blank glasyr i rost och svart. Signerad Stig L med studiohanden och inpressad stämpel. H 40.

Nagg vid fotringen. Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Lähtöhinta
6 000 SEK