Angelo Bronzino

(Italia, 1503-1572)
Angelo Bronzino
(Italia, 1503-1572)

AGNOLO BRONZINO, kopia efter, olja på duk. Stplmärkt a tergo "Kopia efter original i Nationalmuse..." samt påskrift Joha

"Isabella de' Medici (1542-1576)", porträtt. 43 x 36.

Krackelyr. Ställvis dåligt spänd duk.

Muut tiedot

Kopia efter original på Nationalmuseum, Stockholm, NM37, Agnolo Bronzino, tillskriven.

Lähtöhinta
3 000 SEK