Kellot
299126

GOLVUR, England, 1800-tal, märkt Birton Newbronch.

Mahognyfanerat fodral. Uppsvängt krön med svarvad knopp och voluter. Målad urtavla. H 233.

Fodralet något blekt, smärre fanérskador och färgbortfall. Lod, pendel och vev medföljer. Funktion ej kontrollerad. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
2 500 SEK