BORDSLAMPA, funkis, Nordiska Kompaniet, 1930/40-tal.

Kannelerat skaft av trä, rund mässingsklädd fot, bemålad skärm av plåt, knopp i form av plym. H 50.

Slitage, Smärre anlöpningar. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK