MATTA, rya, 1900-talets mitt. 243 x 185.

Mönster av stjärnor i grått och gult mot beige botten, mönster " Blekinge". Inköpt AB Elsa Gullberg Textilier och Inredning. Stockholm 10 mars 1948 enl. kvitto.

Slitage. Något solkig.

Lähtöhinta
1 500 SEK