LOCKURNOR, 2 st snarlika, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt.

Reliefdekor med grenverk och blommor. Locken krönta av fåglar. H 40.

Smärre krackelyr. Ett lock och en vas med hårsprickor.

Lähtöhinta
4 000 SEK