SYBORD, empire, 1800-talets mitt.

Fanerat med rot och björk. Oval uppfällbar skiva, inredning med fack med lock. På lyrformade ben på oval sockel, kulfötter. L 56, b 37, h c:a 75.

Ett facklock saknas. Skivan mycket skev. Slitage, smärre skador. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
4 000 SEK