Mörkblå botten med polykrom medaljong och palmett- och blomslingor. Mörkblå huvudbård med palmett- och blomranka.
Något slitage, något smutsig, smärre fläckar, obetydliga malskador. Långsidorna med obetydliga skador och smärre trampveck.