WILHELM VON GEGERFELT, olja på pannå, osign, intygad av C Olander född von Gegerfelt.
Tångplockare. 28 x 36.
Obetydlig krackelyr.
Asta Strömberg af Klinteberg. Glaskonstnärinna, f 1916 i Vällufs socken. Chef för familjeföretaget Strömbergshyttan från 1960.