HÄNGSKÅP/HÖRN, allmoge, 1800-tal.

Rakt krön. Snedställda hörn. Dörr med bakomliggande hylla. Målad dekor. L 74, B 44, H 70. Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken och repor. Färgslitage. Sprickor. Hål i bakstycket. Maskstunget.

Lähtöhinta
2 500 SEK