Muut
301492

VATTENKÄRL PÅ FOT, försilvrad koppar, mellanöstern, 1900-tal.

Kalkformad. Hamrad och graverad dekor av figurscener, djur och blomsterslingor m.m. Diam 57, H 73.

Bucklor. Repor. Smärre bristningar och sprickor.

Lähtöhinta
7 000 SEK