MATSERVIS, 67 delar, flintgods, "Woodland", Baker & Co England, 1800/1900-tal.

Tryckt dekor i blått av landskap m hästekipage. 1 terrin med lock, 6 karotter med lock L33, 5 uppläggningsfat L 32-34, 2 runda uppläggningsfat, 1 kakfat, 2 mindre skålar L 22, 2 såsskålar på fot, 24 mattallrikar diam 25, 11 assietter diam 20, 12 djup tallrikar diam 26, 1 serveringsskål.

Esineen kunto

En del av servisen är äldre och blekare i trycket. Mindre bruksslitage och naggar, dock delar av godset m värme-krackeleringar. Det största fatet m nagg samt ngn mattallrik m mindre nagg.

Mitä kuljetus maksaa?

    Kaikki hinnat ovat alustavia.

    Ota yhteyttä asiakaspalveluumme

    Puhelin
    Lähetä viesti

    Huutokauppa päättyi:
    CET

    Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?
    Pohjoismaiden korkeimmat loppuhinnat meidän kauttamme myytäessä.

    Ota meihin yhteyttä