STOLAR, 5 st, rokokostil, 1900-tal.

Svängda ben och sarger, H-kryss, genombryten rygg med balusterform, fotavslut i claw-on-ball, rocaille i krönet.

Bruksslitage, färgbortfall och smärre fläckar på klädsel.

Lähtöhinta
2 500 SEK