MAPP, "Lappland, dess natur och människor.." av Carl Anton Pettersson, Stockholm 1866.

Folio. Brun mapp med präglat förgyllt motiv av same i renspänd akja.

Slitage, fläckar, riss, försättsbladet med skada, ej genomgången.

Lähtöhinta
3 000 SEK