Pik med skaft i trä avslutas med en smidd järnpigg. L 2,58
Slaglåsgevär, L 1,27
Två kruthorn samt krutpåse medföljer.
Bruksslitage. Märken och repor. Omändrat flintlås. Ej funktionstestad. Laddstake saknas. Säljs i befintligt skick. Läderrem av.