SUPKOPPAR, 2 st snarlika, silver, 1800-tal. Vikt ca 72 g.

En av Johan Wilhelm Ohlsson, Lidköping 1837-1847. En Stockholm 1818. En med inskription: Kammarhern Roos till J Broman för trogen tjänst. H 12.

Slitage. Några bristningar. Lagning. Några bucklor.

Lähtöhinta
2 000 SEK