Mässing, justerbar ljusarm. H 60.
Ej funktionstestade. Slitage. Repor. Mindre anlöpningar.
Josef Frank ritade vägglampa 2484 för sitt eget företag Haus & Garten i Österrrike, på 1920-talets slut.