YTTERFODER SAMT VAS, 2 st, porslin resp stengods, bland annat Gunnar Nylund, Rörstrand. 1900-tal.

Charmotterat stengods, Gunnar Nylund, gul. H 14.
Sgrafitto", Josef Ekberg, Gustafsberg, 1926. H 12,5, diam 14.

Bruksslitage. Smärre märken och repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK