Kellot
302950

BORDSPENDYL, senempire, 1800-talets första hälft.

Förgyllt fodral, urhus flankerat av man med jordbruksattribut, Vit emaljerad urtavla, fyra svängda fötter. H 35. Pendel medföljer.

Slitage, något lös dekor. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
4 000 SEK