Muut
302966

SKRIN, glas samt mässing, troligen Elli Ferro, Murano, Italien, 1900-talets mitt.

Rektangulär form. Opakt blått glas med detaljer i mässing. Etikettmärkning troligen "Opaline Elli Ferro Murano Made in Italy". L 13, B 8, H 11. Nyckel finns.

Etikett med kraftigt slitage. Repor. Slitage. Tuschmärkning undertill.

Lähtöhinta
1 500 SEK