FÅGELBAD, gjutjärn, 1900-/2000-tal.

Vitmålad.Genombruten sockel. Kannelerad kolonn. Avslutning med en rund skål och dekor av två fåglar. H 61, diam 39.

Bruksslitage. Märken och repor. Anlupet,. Senare skruvar.

Lähtöhinta
1 500 SEK