SOFFA, märkt Bröderna Anderssons Industrier i Ekenässjön. 1950-tal.

Stomme av teak, klädd i gräddfärgat tyg (enl uppgift Carl Malmsten-textil). L ca 195.

Bruksslitage, sittdyna m smärre fläck.

Lähtöhinta
3 000 SEK