SOFFA, senempire. 1800-talets första hälft.

Mahognyfanér. Skuren dekor, svängda ben och armlän. Stoppad rygg, sits och armlän. H 98, L 201, B 75.

Fanérskador. Slitage. Senare klädsel och stoppning. Förstärkt rygg.

Lähtöhinta
2 500 SEK