BOK, bland annat "Epicefia Memoriae Spegelianae..., Doct. Haquinus Spegel, Uppsala MDCCXIV, 1700-tal.

Bland annat "Magnis Hospitibus Literarum Patronis et Aestimatoribus, Jonas Fahlenius Rector Academiae Aboensis S.P.D."
"Den nödvändiga föreningen emellan Gudsfruktan och rättfärdighet i en domares hjärta..., Abraham Pettersson, 1748".

Halvfranskt band. Sambundna böcker ca 18 st.

Bruksslitage. Sidor kan saknas. Ej genomgånget. Nött. Försättssidan saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK