KUNGLIGA DOKUMENT, 4 st, Konung Gustaf VI Adolf av Sverige egenhändiga namnteckning, Stockholms slott 1950-60-tal.

Två transportfullmakter för officerare, öppet brev för officer, fullmakt för officer. Bladstorl 21 x 29.

Slitage, gulnade, smärre veck.

Alkuperä - Provenienssi

Albrecht Lars Otto Salomon Berg von Linde.

Lähtöhinta
1 500 SEK