KANDELABRAR, ett par, mässing, empire, 1800-talets början.

Tvåarmade med svängda ljusarmar, delvis godronnerat skaft, dekor av voluter och blad, kvadratisk fot. H 42.

Slitage, något sned manschett på en ljusarm. Saknar manschetter i ljuspiporna.

Lähtöhinta
8 000 SEK