GALLERSKÅLAR, ett par, porslin, empirestil, Rörstrand, 1900-talets början.

Rund gallerskål på fot, kvadratisk sockel. Lanskap och blomsterdekor i underglasyrblått. Diam 22, h 20.

Lagningar i gallerkanten.

Lähtöhinta
3 000 SEK