PARTI KERAMIK, 6 delar, bla Royal Copenhagen och Saxbo, Danmark, 1900-talets mitt till andra hälft.
Vas, grönbrun glasyr, Nymölle, Stentöj, EK. 2 skålar, Jais Nielsen och Gerd Bögelund, Royal Copenhagen. 3 skålar Saxbo, Danmark. En miniatyrskål medföljer. H 3-20, diam 4,5-13.
Smärre slitage. Kantnagg.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?