Kellot
306572
BORDSPENDYL, senempire, troligen Frankrike, 1800-talets mitt.

Sk portalur, fanér med stiliserad floral intarsia, vit emaljerad urtavla omgiven av rikt dekorerad mässingsram, rikt dekorerad pendel. H 47.

Slitage, smärre skador, sprickor, saknar enstaka skruv samt pendelns bleck. Urhuset med defekt upphängning. Pendeln möjligen sekundär. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Mitä kuljetus maksaa?

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Lähtöhinta
2 000 SEK