MAT- KAFFE- OCH TESERVIS, 67 delar, flintporslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-talets mitt.

6 mattallrikar, 6 assietter, 5 mindre assietter, 6 djupa tallrikar, 2 underlägg, 6 mindre skålar, 5 kaffekoppar med fat, 6 tekoppar med fat, 10 mindre assietter, såsskål, 3 skålar med lock, 2 snipor, 4 äggkoppar, 4 uppläggningsfat samt 4 mindre uppläggningsfat.

En tallrik med spricka, i övrigt nagg och enstaka lagningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK