SOCKERSKÅL MED FAT, silver, gustaviansk stil, CG Hallberg, Stockholm 1914.

Delvis godronnerad med uppsvängda handtag, klockformad fot. Lockknopp i form av kotte. Ovalt fat. L 16-18, h 18.

Monogram- och datumgravyr. Smärre slitage och repor.

Lähtöhinta
2 500 SEK