Nystilar

Nystilar

MATBORD, nyrokoko, 1800-talets slut.

Fanerad i bland annat mahogny. Rund form på pelarfot med tredelat avslut. Diameter ca 113, höjd ca 76 cm.

Slitage, repor och märken. Krackelyr. Iläggsskivor saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK