MATSERVIS, 53 delar, porslin, VEB Reichenbach Germany, 1900-talets andra hälft.

Konturerat bräm med guldkant samt dekor av blåa blommor. 11 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12 assietter, 9 små assietter, 2 skålar på hög fotring, 6 ovala uppläggningsfat, såssnipa, kanna.

Slitage. Enstaka nagg.

Lähtöhinta
1 000 SEK