ANKARLYS, ek, 1700-talets första hälft.

Upphittat i havet utanför Krokskär, Torö. L 108, b 37, h 22.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Ett förlist fartyg som fraktade byggmaterial till Stockholms slott.

Lähtöhinta
2 000 SEK