BORD, Kina, 1900-tal.

BORD, Kina, 1900-tal.

Svartlackerat med svängda ben. Bemålad dekor och skivan med figurscen i relief av sten. L 101, b 52. h 41.

Slitage och smärre lagning. Färgbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK