August Malmström

(Ruotsi, 1829-1901)
August Malmström
(Ruotsi, 1829-1901)

AUGUST MALMSTRÖM

"Barn lekande vid ån" (Children playing by the stream). 43.5 x 74 cm.

Krakeloitunut. Naarmuuntunut. Likaa.

Alkuperä - Provenienssi

Mrs Ulin, Falkenberg, Sweden (acquired from Karl Almgren Antikviteter och Inredningar, Stockholm, 1953); private collection.

Lähtöhinta
160 000 SEK