Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

235 föremål
Matbord, 1950/60-tal.
10 tim 21m
Matbord, 1950/60-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1950-60-tal.
11 tim 9m
Byrå, 1950-60-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, DUX, 1900-talets andra hälft.
11 tim 47m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, Swedish Grace, 1930-tal.
12 tim 17m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, Swedish Modern, 1940-tal.
13 tim 31m
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Skåp, 1950/60-tal.
13 tim 35m
Skåp, 1950/60-tal.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matbord, 1960/70-tal.
14 tim 5m
Matbord, 1960/70-tal.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Danmark, 1930/40-tal.
15 tim 1m
1 200 EUR
Utropspris
4 000 EUR
Carl August Martinsson, spegel, Swedish Grace, 1930.
1d 10 tim
1 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbord, 1900-talets mitt.
1d 11 tim
Skrivbord, 1900-talets mitt.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, Italien, 1900-talets mitt.
1d 11 tim
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skrivbord, 1950/60-tal.
1d 11 tim
Skrivbord, 1950/60-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, funkis, 1930-tal.
1d 11 tim
Byrå, funkis, 1930-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, 2000-tal.
1d 12 tim
Fåtöljer, ett par, 2000-tal.
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sideboard, 1900-talets senare del.
1d 13 tim
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal.
1d 13 tim
Sideboard, 1950/60-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Dagbädd, "Ritzy", Layered.
1d 14 tim
Dagbädd, "Ritzy", Layered.
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Thomas Eriksson, skrivbord, "Bermuda", Asplund.
1d 14 tim
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Niels Kofoed, stolar, 6 st, Danmark, 1960-tal.
1d 14 tim
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Soffa, Walles & Walles, Sverige, 2000-tal.
1d 14 tim
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Anders Nørgaard, fåtölj, 2000-tal.
1d 14 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
1d 15 tim
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bror Boije, fåtölj, "Junker", Dux.
1d 15 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1940/50-tal.
1d 15 tim
Soffbord, 1940/50-tal.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Niels Gammelgaard, soffa, "Moment", IKEA.
2d 13 tim
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK