Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

49 föremål
Vitrinskåp, 1900-talets början.
3 tim 30m
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Eva Englund, pokal, graal, Orrefors Gallery, 1982.
5 tim
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Olle Brozén, vas, Kosta Boda.
6 tim 8m
Olle Brozén, vas, Kosta Boda.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Berit Johansson, fat signerat och daterad 85.
1d 4 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eva Englund, vas, graal, Orrefors.
3d 3 tim
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Per B. Sundberg, vas, glas, Orrefors, 1998.
3d 3 tim
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bertil Vallien, skål, unik, Kosta Boda,
3d 4 tim
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK