175 föremål
Bordslampa, jugend, tidigt 1900-tal.
7 tim
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, barockstil, 1900-tal.
7 tim 20m
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft.
7 tim 32m
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, nyrenässans, tidigt 1900-tal.
8 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1920-30-tal.
9 tim 54m
Taklampa, 1920-30-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklykta, 1900-talets andra hälft.
10 tim 12m
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, art déco, 1920/-30-tal.
10 tim 22m
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vägglampa, industri, 1900-talets mitt.
10 tim 34m
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljusstakar 2 par tenn 1800-tal.
1d 5 tim
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa Firma Svenskt Tenn modellnr 2623.
1d 5 tim
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa med bord 1940-tal.
1d 5 tim
Golvlampa med bord 1940-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, Italien, 1900-talets mitt.
1d 6 tim
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Golvlampa, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
1d 6 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa med bord, 1930-tal.
1d 8 tim
Golvlampa med bord, 1930-tal.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fritz Kurz, taklampa, Orrefors, 1900-talets mitt.
1d 9 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, Swedish Grace, 1930-tal.
2d 4 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Plafond, Swedish Grace, 1930-tal.
2d 4 tim
550 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
2d 7 tim
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Plafondlampa, 1920-tal.
2d 7 tim
Plafondlampa, 1920-tal.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, modell 15704, Böhlmarks.
2d 7 tim
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, 1930/40-tal.
2d 8 tim
Taklampa, 1930/40-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor ett par sent 1900-tal.
2d 10 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jonas Lindvall, taklampa, "W124S3", Wästberg.
3d 4 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, sk Saturnuslampa, funkis, 1930-/1940-tal.
3d 4 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Rolf Swedberg, ”Mor och barn”.
3d 5 tim
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, Fagerhult, 1980/90-tal.
3d 5 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK