1060
69001

DAUM, vas, Nancy, Frankrike. Jugend.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Emaljmålad reliefdekor av blåklint i blått, vinrött och guld mot matt melerad fond i gult, violett och klarglas. Signerad DAUM NANCY. Höjd 5 cm.

Obetydlig mynningsnagg.