1086
69521

EMILE GALLÉ, skål, Nancy, Frankrike. Jugend.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 383 EUR
325 - 433 USD
Klubbat pris
4 800 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Överfång med etsad dekor av grenverk med blad och bär i rött mot matt gultonad och ofärgad fond. Signerad Gallé med stjärna på livet. Höjd 6,5 cm, längd 23 cm.

Nagg.