1093
78331

ALMARIC WALTER & HENRI BERGÉ, askfat Nancy, Frankrike 1920-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
35 000 SEK

Pate de verre. Sittande groda, snäcka, blommor och blad grönt och aningen gult. Signerad A. WALTER NANCY Bergé sc. Höjd 9 cm, längd 19,5 cm.

Obetydlig kantnagg.