1097
81529

CARLO SCARPA, vas, "Tessuto" Venini, Murano, Italien 1940-50-tal.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
350 - 437 EUR
369 - 461 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Dekor av ränder i svart, grått och vitt. Etsad signatur venini murano ITALIA. Höjd 30,5 cm.

Undersides nagg från tillverkningen.

Modellen formgiven ca 1940.