1179
69149

STIG LINDBERG, vaser, 7 st och 1 skål, Gustavsbergs studio.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
444 - 532 EUR
463 - 556 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Stengods, olika former och glasyrer i brunt, rött, vitt och gult. Signerade Stig L Gustavsberg studio med olika årtal. Höjd 2,5- 14 cm.

Nagg. (7)

Tilläggslista

Kat. Större vita vasen med nagg och liten mynningsspricka. Skålen med fotnötning.