Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
228
76701

Carl Fredrik Reuterswärd

(Sverige, 1934-2016)
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 410 - 3 900 EUR
3 960 - 4 530 USD
Klubbat pris
72 000 SEK

Carl Fredrik Reuterswärd
(Sverige, 1934-2016)

"Non violence"

Signerad CFR och numererad 30/150A. Gjutarstämplar M Mariani Fonderia. Mörkpatinerad brons. Höjd 18, längd 29 cm. Monterad på marmorsockel.

Formgivare