Utan titel
Signerad Marfaing samt daterad aout 75 a tergo. Duk 130 x 89 cm.
Inköpt 1977 på Galleri Glemminge, Glemmingebro.
Marfaing-Sydhoff, "Marfaing Drömmen om den stora skriften", Kristianstad 1977. Avbildad helsida.
Utställningskatalog medföljer.