289
83877

Ad Reinhardt

(USA, 1913-1967)
Utropspris
400 000 - 600 000 SEK
35 300 - 53 000 EUR
36 800 - 55 200 USD
Klubbat pris
920 000 SEK

Ad Reinhardt
(USA, 1913-1967)

"Abstract painting 1957"

Signerad Ad Reinhardt a tergo. Olja på duk 32 x 44 cm. Bakstycke i kartong.
Ingen konstnärsavgift utgår.

Tilläggslista

Observera att det är olja på duk med bakstycke i kartong.

Galleri Burén, Stockholm, "Iris Clert", februari-mars 1966.