Madeleine Pyk – en samling F769
303
79505

Karel Appel

(Holland, 1921-2006)
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
380 - 475 EUR
436 - 545 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Karel Appel
(Holland, 1921-2006)

"Drôle de drame"

Färglitografi, 1960, signerad med blyerts 72/120, utgiven av L'Oeuvre Gravée och med deras blindstämpel. 47 x 65,5 cm, bladstorlek 56,8 x 74,2 cm (BFK Rives, vattenstämpel L'Oeuvre Gravée)

Etikett a tergo (L'Oeuvre Gravée).

Formgivare