352
69183

René Magritte, (Efter)

(Belgien, 1898-1967)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
10 500 SEK

René Magritte, (Efter)
(Belgien, 1898-1967)

"L'art de vivre"

Stämpelsignerad och numrerad med blyerts 136/150. Utförd 1968. Färgetsning på Japan papper, tryckt hos Georges Visat, Paris, 14,2 x 11,1 cm, bladstorlek 20,8 x 16,8 cm.

Obetydlig missfärgning efter passepartout, bladet beskuret (tryckarens blindstämpel bortskuren).

Kaplan/Baum 16.