Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
369
84169

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
975 - 1 170 EUR
1 130 - 1 360 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Création Miró MCMXLXI" (Yvon Taillandier)

Bok (justification exemplaire 16) utgiven av Èditorial R. M., Barcelona 1962, samt färgakvatint och torrnål, 1961, signerad med blyerts 16/75, tryckt hos Llovet, Barcelona. 20,2 x 20 cm, bladstorlek 20,2 x 40 cm.

Ej examinerad ur ram.

Dupin 306. Cramer 76.

Etsningen ramad.